83442339
Haber

KYK Burs Başvuruları Başladı!!

kyk-burs-basvurulari-basladi-fw

KYK BURS BAŞVURULARI BAŞLADI!!!

KYK Nedir?

T.C. vatandaşı yükseköğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı kanuna göre  Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız veya geri ödemeli olarak verilen paradır.

Kimler KYK Bursundan Yararlanabilir?

Kyk burs başvurusunda bulunmanın ilk ve öncelikli şartı T.C vatandaşı olmaktır.Bu bursa;Ön lisans ve Lisans öğrencileri,Açık Öğretim öğrencilerinden yalnızca öncelikli olan öğrenciler yani; şehit veya gazi çocuğu, anne ve babası her ikisi de ölü olanlar vb.
İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler,( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez.)
Yüksek Lisans(Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez)
Vakıf Üniversitesi öğrencileri,LYS sonucunda sayısal, sözel, eşit ağırlık ve yabancı dil dallarında ilk 100’e giren öğrenciler,(öncelikli olarak), Üniversite kontenjanından bildirilen öğrenciler,Ülke adına müsabakalara katılan, Milli olmuş Amatör Sporcu olan öğrenciler, İkinci öğretim de okuyan öğrenciler,burstan yararlanabilmektedir.

Önemli Açıklama: Burslarla ilgili olarak milli sporcu ve üniversite sınavında ilk 100’e giren öğrenciler mevcut burs miktarının 3 katı olarak burs alırlar.

KYK BURSUNA BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN

-Öncelikle bursa başvurmak için E-devlet hesabınızın olması gerekmektedir.E-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT adreslerinden alabilirsiniz.

Konuyu Sosyal Medyada paylaşmaya ne dersin?


Bu konu hakkında duygularını bizimle paylaş.
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid

Yazar Hakkında

Erkan Eroğlu

SoranÖğrenci.com kurucusu.

Yorum Yap